Damian

VC:00,-kč

Popis Chilli paprička Damián (Capsicum annuum) je určena pro pěstování na poli, ve fóliovnících i sklenících, ale i v nádobách. Tato roční chilli paprika s pálivostí 30 000 – 50 000 SHU má středně dlouhé, tenké plody dozrávající ze světle zelené barvy, do červené a hodí se výborně na zavařování, ale i do masitých pokrmů, pikantních omáček, salátů, výborná je i na sušení, nakládání a ke zmrazování. Dosahuje výborných výsledků při kapkovém zavlažování.

Výška rostliny Je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které ji poskytnete.

Plod Dlouhý a tenký, ve zralosti sytě červený, velikosti cca 10 - 15 cm. Pálivost je 30 000 – 50 000 jednotek pálivosti (SHU).

Nároky Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku,například Kristalon Start, ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe. Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru.

zpět na seznam

created by Ondřej Komosný