Cayenne Yellow

VC:00,-kč

Popis plodu: 1,5 cm široký a 12 cm dlouhý lusk. Zajímavý ve zralosti leskle žlutý plod. Roste zmatečně, buď vzhůru nebo do stran a tvar si ponechá rovný nebo se zakřivuje. Cayenne Yellow má vitální plody značného množství.

Popis rostliny: Až 60 cm vysoká rostlina. Vejčité a zašpičatělé listy nasazuje poměrně řídce. Větve vyráží nepravidelně a trochu zmatečně, což vytváří hustý keřík. Kvete bíle nebo zelenobíle. Vědecká klasifikace papriky je:

Říše: rostliny (Plantae) Podříše: cévnaté rostliny (Tracheobionta) Oddělení: krytosemenné (Magnoliophyta) Třída: vyšší dvouděložné (Rosopsida) Řád: lilkotvaré (Solenales) Čeleď: lilkovité (Solanaceae) Rod: paprika (Capsicum)

Nároky na pěstování: Pěstování paprik možná přijde mnoha začátečníkům složité, avšak při dodržení několika základních pravidel se není čeho bát. Naklíčení je nutné vystihnout včas. Půlka ledna je vhodná pokud budete umisťovat rostlinu do skleníku. Rostlinu na ven nechte naklíčit v půlce února. Teplota a vlhkost je pro naklíčení nejdůležitější. 25oC je ideální. Buďte trpěliví, klíčení může trvat 3 až 6 týdnů. Příprava na výsadbu se provádí přesazením a vypěstováním malých sazenic. Výsadba pro venkovní pěstování je nejčastější v půlce května. Dny už jsou dostatečně dlouhé a mrazíky nejspíše nehrozí. Pozor!! Chilli papriky mají dlouhou dobu zrání a některé odrůdy vám venku nestihnout dozrát. U Cayenne Yellow by se to stihnout mělo. Podmínky růstu jsou světlo, teplo a vlhko. Paprika je tropická rostlina a chcete-li pěstovat papriky venku ve středních polohách a výše bude vaše pěstitelská snaha kontraproduktivní. Skleník vám ochrání papriky před dnes tak častými rozmary počasí, které způsobují kolísání výkonu paprik a náchylnost na nemoci. Vzdušné vlhko není pro papriku úplně žádoucí a při zálivce použijte vlažnou vodu. V horkých dnech zalévání studenou vodou utváří rostlinám teplotní šok a vodu pak nepřijímají. Paprika má ráda vzdušnou humózní půdu.

zpět na seznam

created by Ondřej Komosný